Komunikaty Drukuj

Przygotowanie do I Komunii świętej:

Próby przed I Komunią będą:

16 maja (środa) - godz. 19.00
(czwartek) - godz. 19.30
(piątek) - godz. 19.00

Spowiedź - 19 maja (sobota) godz. 10.00.

Rocznica I Komunii świętej:

Msza święta z okazji Rocznicy I Komunii będzie w niedzielę 27 maja o godz. 11.30.
W Rocznicy mogą uczestniczyć także te dzieci, które przyjmowały I Komunię świętą w innym kościele
Spotkanie dzieci i rodziców będzie 23 maja (środa) o godz. 19.00.

Boże Ciało:

Trasa tradycyjnej procesji będzie jak trzy lata temu. A zatem wyruszymy z kościoła po Mszy o 11.30. Przejdziemy ul. Agatową w stronę pętli autobusowej, następnie ulicą Czeczów pod blok nr 18 i tam będzie zakończenie.

Jak zwykle zwracam się z prośbą do mieszkańców parafii o przygotowanie ołtarzy:

1 ołtarz przy ul. Agatowej zaraz na pierwszym skrzyżowaniu za przedszkolem, na wprost bloku Topazowa 8 – proszę o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Półłanki i Danalówka

2 ołtarz obok bloku przy ul. Agatowej 18, naprzeciw pętli autobusowej – proszę o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37.

3 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bramy wjazdowej na Malachitową – proszę o przygotowanie parafian z ul. Malachitowej 5, 7, 9, 11 i 13.

4 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bloku nr 18 – proszę o przygotowanie wszystkich parafian mieszkających przy ul. Czeczów.

Spotkanie z przygotowującymi ołtarze będzie 26 maja (w sobotę po wieczornej Mszy świętej).

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania klas VII:

Spotkanie organizacyjne na temat zasad przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii było: 7 kwietnia (sobota) o godz. 19.30.
Zapisało się tylko 16 osób - można się jeszcze zapisać!

CHRZEST I BIERZMOWANIE
DLA DOROSŁYCH

Zapraszamy na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentów Chrztu, Bierzmowania i pierwszej Komunii dla osób dorosłych. Spotkania odbywają się przez cały rok akademicki, co tydzień, w krakowskim klasztorze dominikanów - aby wziąć w nich udział, należy się zapisać już teraz. Szczegóły dostępne są na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego (www.liturgia.dominikanie.pl) oraz w klasztorze dominikanów.

24 Maja 2018
NMP Wspomożycielki