Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie


29 kwietnia 2018 Drukuj

29 KWIETNIA 2018
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

We wtorek 1 maja rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw majowych. Będziemy je odprawiać przez cały miesiąc maj - w tygodniu o 18.30, a w niedziele i święta o 16.00.

W Kalendarzu Liturgicznym:

Środa – Wspomnienie Św. Atanazego.

Czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski.

Msze święte w tym dniu jak w niedziele, a Nabożeństwo majowe o 16.00.

Na każdej Mszy odmawiać będziemy Akt Zawierzenia Matce Bożej. Msza św. o 16.30 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

Piątek – wspomnienie Św. Floriana. jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca, a zatem od godz. 18.00 do 18.30 będzie okazja do spowiedzi - później Nabożeństwo majowe i Msza święta.

Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

Sobota – odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela – to pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po  Mszach dopołudniowych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za + zmarłych wypominanych będzie w sobotę 5 maja.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele. W tym roku trzeba było już wykonać małe remonty. Ostatnio wykonane też zostały w kościele prace związane z zabezpieczeniem budynku zgodnie z normami p. pożarowymi. Między innymi zamontowany został hydrant wewnętrzny z wężem gaśniczym, oraz ogniotrwałe drzwi między kościołem a zakrystią.

Przypominam, że Uroczyste chrzty będą w niedzielę  13 maja na Mszy o 11.30.

I Komunia będzie 20 maja na Mszy o 11.30, a rocznica I Komunii 27 maja na Mszy o 11.30. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przed Rocznicą będzie 23 maja (środa) o godz. 19.00.

Stroje dla dzieci I Komunijnych będzie można odbierać w kancelarii parafialnej w najbliższy piątek od godz. 18.00.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Agatowej 18, z mieszkań 38-73 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 5 maja na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Agatowej 18, z mieszkań od 74 do końca bloku.

 
22 kwietnia 2018 Drukuj

22 KWIETNIA 2018
4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu.

W Kalendarzu Liturgicznym:

Poniedziałek – Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika.

Środa – Święto Św. Marka, Ewangelisty

Sobota – Uroczystość beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 10.00.

 

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Agatowej 18, z mieszkań 1-37 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 28 kwietnia na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Agatowej 18, z mieszkań 38-73.

 
15 kwietnia 2018 Drukuj

15 KWIETNIA 2018
3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Spotkanie dzieci i rodziców w związku z przygotowaniem do I Komunii świętej będzie w najbliższy wtorek (17 kwietnia) po wieczornej Mszy świętej. Stroje do I Komunii można już będzie odbierać od godz. 18.00.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Złocieniowej 29. 31, 33, 35 i 37 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 21 kwietnia na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Agatowej 18, mieszkania 1-37.

 
08 kwietnia 2018 Drukuj

8 KWIETNIA 2018
NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 

Po Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W związku z tym, że 25 marca wypadło w tym roku w Niedzielę Palmową, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia, przeniesione zostały na 9 kwietnia – czyli na jutro. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza wszystkich obrońców życia w tym dniu na Mszę Św. do Bazyliki Mariackiej na godz. 18.30. Osoby, które chciałyby podjąć tzw. „duchową adopcję” w naszej parafii zapraszam we wtorek na godz. 19.00. Deklaracje „Duchowej Adopcji” są na stoliku przy wyjściu. Aby podjąć to dzieło, należy deklarację wypełnić i przynieść do zakrystii we wtorek przed rozpoczęciem Mszy świętej.

Już dziś informuję, że spotkanie dzieci i rodziców w związku z przygotowaniem do I Komunii świętej będzie we wtorek 17 kwietnia po wieczornej Mszy świętej. Stroje do I Komunii można już będzie odbierać od godz. 18.00.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 14 kwietnia na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Złocieniowej 29. 31, 33, 35 i 37.

 
01 kwietnia 2018 Drukuj

1 KWIETNIA 2018
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
WIELKANOC

 

Dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii. Dziękuję też za składane, przez cały Wielki Post do skarbonek przy wyjściu, ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu, za ofiary składane za baranki wielkanocne  (zostaną one przesłane do Caritasu), oraz za ofiary złożone przy Adoracji Krzyża (te z kolei są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie). Składam też serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum Paschalnego oraz za udział w tych uroczystościach. Za wszelkie dobro wyświadczone dla Wspólnoty Kościoła, a szczególnie dla naszej parafii – Bóg zapłać!

W Poniedziałek - drugi dzień świąt – Msze św. jak w niedzielę, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie też czytany List Rektora.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca – nie będzie jednak spowiedzi, bo była przed świętami. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 19.00, a po niej Litania i Akt oddania.

Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na jej uroczysty charakter w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Każdej Mszy będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

Spotkanie z uczniami klas VII dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii będzie w najbliższa sobotę – czyli 7 kwietnia o 19.30.

 

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 28 i innym osobom – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 7 kwietnia na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b.

 
«pierwszapoprzednia111213141516171819następnaostatnia»

Strona 13 z 19

Dzisiaj:

26 Czerwca 2019
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Zygmunta
Gorazdowskiego
Do końca roku zostało 189 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś