Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie


27 maja 2018 Drukuj

27 MAJA 2018
UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

Nabożeństwo majowe - we wtorek i środę o godz. 18.30.

Czwartek - Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte jak w niedziele.  Po Mszy o 11.30 – tradycyjna Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Przejdziemy ul. Agatową w stronę pętli autobusowej, następnie ulicą Czeczów pod blok nr 18 i tam będzie zakończenie. Bardzo proszę wyznaczonych parafian o przygotowanie ołtarzy.

Plan procesji jest wywieszony w Gablocie.

Bardzo proszę o pomoc w przeprowadzeniu procesji w Boże Ciało oraz w tygodniu - w czasie Oktawy: Panów do baldachimu i nagłośnienia (tu bardzo proszę, aby po Mszy zgłosili się w zakrystii panowie, którzy mogliby w tym pomóc), Panie do niesienia relikwii naszego Patrona, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach od I Komunii. Na procesje warto zabrać modlitewniki z pieśniami, by móc włączyć się w wspólny śpiew.

Po południu o 16.00 w Boże Ciało ostatnie już Nabożeństwo majowe, a bezpośrednio po nim Msza święta.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00. Msza św. o 19.00, a po niej procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała z Litanią do Serca Pana Jezusa.

Sobota – Odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty o 9.00. Msza św. niedzielna o 19.00, a po niej procesja z litanią.

W przyszłą niedzielę procesja po Mszy o 16.30.

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po każdej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za zmarłych wypominanych będzie w sobotę 2 czerwca o 19.00.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom ul. Danalówka – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu w najbliższa sobotę – czyli 2 czerwca o godz. 10.00 bardzo proszę parafian z ul. Półłanki (zwłaszcza blok nr 29) i ul. Taborowej.

Komitet „My Złocień” organizuje dla mieszkańców osiedla festyn. Potrzebni są chętni do pomocy w jego przygotowanie i prowadzenie. Kto mógłby się włączyć do pomocy to zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę (2 czerwca)
o 10.00 do Pizzerii Bolzano.

 
20 maja 2018 Drukuj

20 MAJA 2018
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Nabożeństwo majowe jutro o 18.30, a po nim Msza święta. Dzieci I komunijne rozpoczynają jutro Biały Tydzień. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o 18.30, a w niedziele o 16.00. Msza święta wieczorna w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę będzie bezpośrednio po nabożeństwie majowym (czyli kilka minut przed 19.00).

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Trójcy. W tym dniu na Mszy o 11.30 -  dzieci z klas IV będą obchodzić Rocznicę I Komunii. Spotkanie z rodzicami i dziećmi będzie 23 maja o godz. 19.00.

Uroczystość Bożego Ciała wypada w tym roku już 31 maja. Trasa tradycyjnej procesji będzie jak trzy lata temu. A zatem wyruszymy z kościoła po Mszy o 11.30. Przejdziemy ul. Agatową w stronę pętli autobusowej, następnie ulicą Czeczów pod blok nr 18 i tam będzie zakończenie.

Jak zwykle zwracam się z prośbą do mieszkańców parafii o przygotowanie ołtarzy:

1 ołtarz przy ul. Agatowej zaraz na pierwszym skrzyżowaniu za przedszkolem, na wprost bloku Topazowa 8 – proszę o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Półłanki i Danalówka

2 ołtarz obok bloku przy ul. Agatowej 18, naprzeciw pętli autobusowej – proszę o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37.

3 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bramy wjazdowej na Malachitową – proszę o przygotowanie parafian z ul. Malachitowej 5, 7, 9, 11 i 13.

4 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bloku nr 18 – proszę o przygotowanie wszystkich parafian mieszkających przy ul. Czeczów.

Spotkanie z przygotowującymi ołtarze będzie 26 maja (czyli w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy świętej). Bardzo proszę, aby chętni do pomocy w przygotowaniu ołtarzy zgromadzili się w miejscu gdzie ma być ołtarz, a ja tam dojadę, aby omówić szczegóły – po kolei, począwszy od I ołtarza, aż do IV.

Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzicom dzieci I Komunijnych. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę bardzo proszę parafian z ul. Danalówka.

 
13 maja 2018 Drukuj

13 MAJA 2018
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

Nabożeństwa majowe od wtorku do soboty o 18.30, a w niedziele o 16.00.

Przypominam, że przez cały maj Msza święta wieczorna rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu Nabożeństwa majowego.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu na Mszy o 11.30 - 38 dzieci przystąpi w naszym kościele do I Komunii Świętej. Jak w latach ubiegłych, bardzo proszę, aby w miarę możliwości przyjść do kościoła na inną Mszę, bo ławki będą zarezerwowane dla dzieci.

Próby dla dzieci będą:

16 maja (środa) - godz. 19.00
17 maja
(czwartek) - godz. 19.30
18 maja
(piątek) - godz. 19.00

Spowiedź - 19 maja (sobota) godz. 10.00.

Rocznica I Komunii będzie 27 maja na Mszy o 11.30. Spotkanie z rodzicami i dziećmi będzie 23 maja o godz. 19.00. W rocznicy mogą też uczestniczyć dzieci, które I Komunię św. miały w innym kościele.

Wielkimi krokami zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Już dziś zatem informuję, że trasa tradycyjnej procesji będzie jak trzy lata temu. A zatem wyruszymy z kościoła po Mszy o 11.30. Przejdziemy ul. Agatową w stronę pętli autobusowej, następnie ulicą Czeczów pod blok nr 18 i tam będzie zakończenie.

Jak zwykle zwracam się z prośbą do mieszkańców parafii o przygotowanie ołtarzy:

1 ołtarz przy ul. Agatowej zaraz na pierwszym skrzyżowaniu za przedszkolem, na wprost bloku Topazowa 8 – proszę o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Półłanki i Danalówka

2 ołtarz obok bloku przy ul. Agatowej 18, naprzeciw pętli autobusowej – proszę o przygotowanie tego ołtarza parafian z ul. Złocieniowej 29, 31, 33, 35 i 37.

3 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bramy wjazdowej na Malachitową – proszę o przygotowanie parafian z ul. Malachitowej 5, 7, 9, 11 i 13.

4 ołtarz przy ul. Czeczów, obok bloku nr 18 – proszę o przygotowanie wszystkich parafian mieszkających przy ul. Czeczów.

Spotkanie z przygotowującymi ołtarze będzie 26 maja (w sobotę po wieczornej Mszy świętej).

Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Oryzy i ul. Złocieniowej 21, oraz Komitetowi „My Złocień”. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę bardzo proszę rodziców dzieci I Komunijnych.

Komitet Mieszkańców „My Złocień” czyni starania o budowę szkoły. W siedzibie Urzędu Miasta przy placu Wszystkich Świętych w Sali Kupieckiej odbędą się w najbliższy poniedziałek – czyli 14 maja o godz. 18.00 konsultacje społeczne m.in. na ten temat. Zachęcamy wszystkich, którzy mogli by wziąć w nich udział, aby poparli ten projekt.

 
06 maja 2018 Drukuj

6 MAJA 2018
6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Nabożeństwa majowe od wtorku do soboty o 18.30, a w niedziele o 16.00.

W Kalendarzu Liturgicznym:

Wtorek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika.

Przypominam, że przez cały maj Msza święta wieczorna rozpoczyna się bezpośrednio po zakończeniu Nabożeństwa majowego.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 12 maja na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Półłanki 15, 17 i 19 (czyli Oryza), oraz Złocieniowa 21, 34, 34a, 34e i 36.

 
29 kwietnia 2018 Drukuj

29 KWIETNIA 2018
5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

We wtorek 1 maja rozpoczynamy odprawianie Nabożeństw majowych. Będziemy je odprawiać przez cały miesiąc maj - w tygodniu o 18.30, a w niedziele i święta o 16.00.

W Kalendarzu Liturgicznym:

Środa – Wspomnienie Św. Atanazego.

Czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski.

Msze święte w tym dniu jak w niedziele, a Nabożeństwo majowe o 16.00.

Na każdej Mszy odmawiać będziemy Akt Zawierzenia Matce Bożej. Msza św. o 16.30 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

Piątek – wspomnienie Św. Floriana. jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca, a zatem od godz. 18.00 do 18.30 będzie okazja do spowiedzi - później Nabożeństwo majowe i Msza święta.

Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku. Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

Sobota – odwiedziny chorych z racji pierwszej soboty o godz. 9.00.

Przyszła niedziela – to pierwsza niedziela miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po  Mszach dopołudniowych będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za + zmarłych wypominanych będzie w sobotę 5 maja.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele. W tym roku trzeba było już wykonać małe remonty. Ostatnio wykonane też zostały w kościele prace związane z zabezpieczeniem budynku zgodnie z normami p. pożarowymi. Między innymi zamontowany został hydrant wewnętrzny z wężem gaśniczym, oraz ogniotrwałe drzwi między kościołem a zakrystią.

Przypominam, że Uroczyste chrzty będą w niedzielę  13 maja na Mszy o 11.30.

I Komunia będzie 20 maja na Mszy o 11.30, a rocznica I Komunii 27 maja na Mszy o 11.30. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przed Rocznicą będzie 23 maja (środa) o godz. 19.00.

Stroje dla dzieci I Komunijnych będzie można odbierać w kancelarii parafialnej w najbliższy piątek od godz. 18.00.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Agatowej 18, z mieszkań 38-73 – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 5 maja na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Agatowej 18, z mieszkań od 74 do końca bloku.

 
«pierwszapoprzednia111213141516171819następnaostatnia»

Strona 12 z 19

Dzisiaj:

26 Czerwca 2019
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Zygmunta
Gorazdowskiego
Do końca roku zostało 189 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś