Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
Ogłoszenia duszpasterskie


16 września 2018 Drukuj

16 WRZEŚNIA 2018
24 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Wtorek – Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski a zwłaszcza uczącej się młodzieży.

W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19.00 dzieci z rodzicami, aby prosić o Boże bł. w nowym roku szkolnym. Prosimy też by dzieci przyszły ze swymi szkolnymi tornistrami - ponieważ będzie ich poświęcenie.

Czwartek – wspomnienie świętych męczenników z Korei

Piątek – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Dziś można jeszcze zapisać dzieci z klas III, na przygotowanie do przyjmowania I Komunii świętej w naszym kościele. Wręczenie różańców tym dzieciom planujemy na niedzielę 30 września na Mszy o 11.30.

Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8. – będzie w sobotę 6 października o 18.00. Spotkanie z uczniami klas 6. będzie w połowie roku szkolnego (po feriach zimowych).

Ksiądz Paweł zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie Grupy Biblijnej w dniu 25 września – czyli w następny wtorek po wieczornej Mszy świętej.

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 22 września na godz. 10.00 bardzo prosimy wszystkich parafian z ul. Malachitowej 12. Bardzo prosimy poważnie i odpowiedzialnie traktować te prośbę, bo niestety jak dotąd mieszkańcy ul. Malachitowej bardzo słabo uczestniczyli w trosce o nasz kościół.

 
09 września 2018 Drukuj

09 WRZEŚNIA 2018
23 NIEDZIELA ZWYKŁA

W tym tygodniu:

Czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma

Piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

 

W najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 będzie pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie naszej scholi. Serdecznie zapraszamy także nowych śpiewających i grających.

W najbliższy czwartek – czyli 13 września odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 7 i 8. Tym razem zapraszamy tych uczniów na Mszę świętą o godz. 19.00.

Także w czwartek 13 września w przeddzień urodzin naszego Patrona błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, po wieczornej Mszy świętej Siostra zakonna, która pracowała w Warszawie razem z księdzem Jerzym, opowie nam o Jego życiu i pracy. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym spotkaniu, by dowiedzieć się coś więcej o naszym Patronie!

Od przyszłej niedzieli zaczynamy odprawianie Mszy świętych dla dzieci. Serdecznie zapraszamy dzieci, zwłaszcza uczniów szkoły podstawowej na godzinę 11.30.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Malachitowej 10, z klatek 5-8 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 15 września na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Malachitowej 12, z klatki 1, 2, 3 i 4.

 
02 września 2018 Drukuj

02 WRZEŚNIA 2018
22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na inwestycje w naszym kościele z racji pierwszej niedzieli miesiąca, oraz za ofiary wpłacane na konto bankowe – Bóg zapłać!

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Różaniec prowadzony przez Różę o 18.30, a po nim modlitwa za Ojczyznę i Boże coś Polskę.
O 19.00 Msza święta, po niej Litania do naszego Patrona i ucałowanie relikwii.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 18.00.
O 19.00 Msza święta, a po niej Litania do Serca Pana Jezusa.
Po Mszy świętej spotkanie z ministrantami i kandydatami na ministrantów.

Sobota – Święto Narodzenia NMP.

Spotkanie z rodzicami dzieci z klas III, które będą przyjmować I Komunię świętą w naszym kościele – będzie w najbliższą sobotę – czyli 8 września po wieczornej Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.30 będą uroczyste chrzty.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Malachitowej 10, z klatek 1-4 – Bóg zapłać! O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 8 września na godz. 10.00 bardzo prosimy parafian z ul. Malachitowej 10, z klatki 5, 6, 7 i 8.

W tym tygodniu odszedł do wieczności + Zbigniew Lindebny z Danalówki. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie ...

 
26 sierpnia 2018 Drukuj

26 SIERPNIA 2018
UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

W naszej parafii ważne wydarzenia dzieją się w Święta Matki Bożej.

Nasza parafia zaczęła istnieć 15 sierpnia – czyli w Uroczystość Wniebowzięcia NMP (6 lat temu). Dziś w Uroczystość NMP Częstochowskiej zaczyna pracę w naszej Parafii Ks. dr Paweł Mielecki, którego serdecznie witamy i życzymy wielu Bożych łask oraz opieki Matki Bożej w pracy duszpasterskiej.

W związku z tym zajdą pewne zmiany w duszpasterstwie:

1) od jutra Msze święte w tygodniu będą rano o 7.00 w poniedziałki, środy, piątki i soboty, a o 19.00 w wtorki, czwartki i soboty.

2) W maju i w październiku, oraz w Oktawie Bożego Ciała – Msze święte będą codziennie tylko o 19.00. W pierwsze piątki miesiąca i piątki Wielkiego postu także tylko o 19.00.

Kancelaria Parafialna czynna będzie dodatkowo w czwartki od 18.00 do 18.30.

W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Moniki

Wtorek – wspomnienie Św. Augustyna

Środa – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

Sobota – wspomnienie bł. Bronisławy.

Jest to także pierwsza sobota miesiąca – odwiedziny chorych o godz. 9.00.

Przyszła niedziela – jest pierwszą niedzielą miesiąca.

Msza św. o godz. 8.00 będzie odprawiona o Boże bł. dla należących do Róży Różańcowej, oraz dla ich rodzin, a spotkanie z Różą po Mszy świętej. Po każdej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przed Mszą o 8.00 i 10.00 czytać będziemy wypominki i modlić się za zmarłych. Msza św. za zmarłych wypominanych będzie w sobotę 8 września o 7.00 rano.

Składkę z pierwszej niedzieli tradycyjnie przeznaczamy na inwestycje w naszym kościele.

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcowi ul. Malachitowej 8 – Bóg zapłać!

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 1 września na godz. 10.00 bardzo proszę parafian z ul. Malachitowej 10, z klatki 1, 2, 3 i 4.

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Kupiec z ul. Topazowej 3. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie ...

 
19 sierpnia 2018 Drukuj

19 SIERPNIA 2018
20 NIEDZIELA ZWYKŁA


W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie Św. Piusa X, papieża

Środa – wspomnienie NMP Królowej

Piątek – Święto Św. Bartłomieja, apostoła

W przyszłą niedzielę – Uroczystość NMP Częstochowskiej

O pomoc w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 25 sierpnia na godz. 10.00 bardzo proszę wszystkich parafian z ul. Malachitowej 8.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 19

Dzisiaj:

26 Czerwca 2019
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Zygmunta
Gorazdowskiego
Do końca roku zostało 189 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś