Parafia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika
01 kwietnia 2018 Drukuj

1 KWIETNIA 2018
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
WIELKANOC

 

Dziękuję za złożone dziś ofiary z racji pierwszej niedzieli miesiąca i za ofiary wpłacane na konto bankowe parafii. Dziękuję też za składane, przez cały Wielki Post do skarbonek przy wyjściu, ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu, za ofiary składane za baranki wielkanocne  (zostaną one przesłane do Caritasu), oraz za ofiary złożone przy Adoracji Krzyża (te z kolei są przeznaczone na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie). Składam też serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu Triduum Paschalnego oraz za udział w tych uroczystościach. Za wszelkie dobro wyświadczone dla Wspólnoty Kościoła, a szczególnie dla naszej parafii – Bóg zapłać!

W Poniedziałek - drugi dzień świąt – Msze św. jak w niedzielę, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Z tej okazji będzie też czytany List Rektora.

W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca – nie będzie jednak spowiedzi, bo była przed świętami. Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 19.00, a po niej Litania i Akt oddania.

Przez cały tydzień trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Ze względu na jej uroczysty charakter w najbliższy piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Przyszłą Niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Każdej Mszy będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

Spotkanie z uczniami klas VII dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii będzie w najbliższa sobotę – czyli 7 kwietnia o 19.30.

 

Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Czeczów 28 i innym osobom – Bóg zapłać! Do pomocy w sprzątaniu kościoła w najbliższą sobotę – czyli 7 kwietnia na godz. 10.00, bardzo proszę parafian z ul. Złocieniowej 38, 38a i 38b.

 

Dzisiaj:

26 Czerwca 2019
Środa
W Kalendarzu Liturgicznym:
wspomnienie
Św. Zygmunta
Gorazdowskiego
Do końca roku zostało 189 dni.

Kalendarz

Liturgia na dziś